YENİ DÜNYALARDA ----> HAYAL İLE BİLİMİN BULUŞTUĞU YER...

... Sadece Bilimkurgu ...


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

TBD 9. Bilimkurgu Öykü Yarışması

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 TBD 9. Bilimkurgu Öykü Yarışması Bir Perş. 20 Eyl. 2007, 19:20

SUNBAE

avatar
Admin
2007 TBD Bilişim Dergisi Bilimkurgu Öykü Yarışması‘na bu yıl rekor düzeyde katılım gerçekleşti. Başvuran 153 öykü arasından ön değerlendirmeyi geçen öyküler Seçici Kurula gönderildi. Kazanan öyküler 5 Kasım‘da açıklanacak.

TBD Bilişim Dergisi‘nin düzenlediği dokuzuncu Bilimkurgu Öykü Yarışması‘na katılım için verilen süre sona erdi. Gelen 153 öykü şartname gereği oluşturulan Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirildi. Bülent Akkoç, Yasemin Altun, Aslı Evren, Nejat Eralp Tezcan ve Koray Özer‘den oluşan Değerlendirme Kurulu Seçiçi Kurul‘a gidecek kırk öyküyü şöyle belirledi:

" Adem "," Anu "," Baba ve Oğul "," Bekçi "," Bez Bebek "," Bir İş Başvurusu," Cüce Ağaç "," Değişken Böcek "," Duygusuz Formüller"," Dünya‘dan Kalan Son Gemi"," Düşünce "," Elsa "," Ferya‘nın Zamanı "," GB 3000 "," Geri Dön Numan"," Hassas Çamaşırları Ayrı Yıkıyoruz "," İlk Oda "," İstanbul‘da Kış "," Kapı "," Kıyamet Asansörü "," Kurgunun Sonu "," Mavi Taş "," Melankolik Sıçramalar "," Melekler "," Mentor "," Mucizevi Tedavi "," Nasıl Ad Bulacağım Bu Öyküye Şimdi "," Okul Ödevi "," PUS "," Parazit "," Rahim "," Randevu "," Rüya Kapanı "," Saniyede 100 Teraflop "," Şehir "," Suret "," Sııssssszzzzzz "," Temsili Hayat "," Vicdan "," Y Komplosu",

Yarışmayı kazanan öyküler, 5 Kasım 2007 tarihinde açıklanacak, ödül töreni ise Bilişim‘07 kongresinin açılış gününde Sheraton Kongre merkezi‘nde gerçekleştirilecek. Ödül olarak birinci gelen yarışmacıya dizüstü bilgisayar, ikinci gelen yarışmacıya avuçiçi bilgisayar, üçüncü gelen yarışmacıya da dijital kamera verilecek.

Öyküleri okuyan da kazanacak

Öte yandan, TBD Bilişim Dergisi, bu yıl bilimkurgu edebiyatına olan ilgiyi artırmak için, TBD üyeleri arasında TBD Bilişim Dergisi Bilimkurgu Öykü Yarışması‘nda birinci gelecek öyküyü tahmin etmeye yönelik ödüllü bir yarışma düzenliyor. Yarışma için Seçici Kurul‘a gidecek öyküler, yazarlarının rumuzlarıyla birlikte yalnızca TBD üyelerinin okuyabileceği şekilde www.tbd.org.tr/ adresinde yayımlanacaktır. TBD Bilişim Dergisi Bilimkurgu Öykü Yarışması‘nda birinciliğe değer bulunan öyküyü bilenler arasında çekilecek kurada kazanan üç TBD üyesine birer armağan verilecek.

Kullanıcı profilini gör http://yenidunyalarda.yetkin-forum.com

2 tbd nin sayfasını inceledim... Bir Ptsi 01 Ekim 2007, 17:46

kenvolo


Moderator
Moderator
maalesef nasıl okunacagına dair bir malumat bulamadım...ne yazık...lutfen yardımcı olabilirmisin? uye olunması gerekiyor diyor zaten ama kuralların hepsini okumadım ama yayın filan diyor..yani bir şekilde iş baglantisi filan galiba...

Kullanıcı profilini gör

3 Geri: TBD 9. Bilimkurgu Öykü Yarışması Bir Ptsi 01 Ekim 2007, 20:26

SUNBAE

avatar
Admin
Yarışmaya katılan bu öyküleri yarışma jürileri haricinde sadece Türkiye Bilişim Derneği (TBD) üyeleri okuyabilecek. Yani şimdilik bizim bir şansımız yok. Ancak derneğin üyelerine ücretsiz gönderdiği bir dergide ilk 3'e giren öyküler her sayıda sırayla yer alıyor. TBD'nin sayfasından bu derginin son sayılarının .pdf versiyonlarına erişebilir ve geçen senenin öykülerini okuyabilirsin.

Kullanıcı profilini gör http://yenidunyalarda.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz